Jesteś tutaj

Innowacyjność

Poniższe punkty można wykorzystać do napisania pisma udowadniającego innowacyjność aparatu MDM do sedacji wziewnej N2O/O2 

  • Za pomocą aparatu MDM można zastosować w gabinecie nieznane szerzej w Polsce zabiegi sedacji wziewnej N2O/O2 polegające na podawaniu pacjentowi mieszaniny gazu rozweselającego.
  • Metoda sedacji aparatem MDM przeznaczona jest dla pacjentów bojących się zabiegów stomatologicznych, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Pomaga im przejść przez trudne zabiegi bez lęku i strachu.
  • Zastosowanie nowatorskiej metody sedacji zapewnia lekarzowi łatwiejszą i mniej stresującą pracę.
  • Metoda sedacji wziewnej N2O/O2 pomimo skuteczności i powszechnego stosowania na całym świecie, jest praktycznie pomijana w programie nauczania Uniwersytetów Medycznych w Polsce.
  • Aparat MDM wykorzystuje pachnące maseczki jednorazowe - bardzo atrakcyjne dla dzieci. Zwiększa to znacznie prawdopodobieństwo zastosowania tej metody u bojących się dzieci. Ponadto, występuje w dwóch wersjach - głowicy na szafce z butlami i głowicy na stojaku. Aparat MDM ma możliwość płynnej regulacji stężenia N2O/Obez konieczności wykonywania obliczeń przy zmianie ilości podawanej mieszanki.
  • W miejscowościach, gdzie ma być zamontowany aparat MDM, nie ma praktycznie konkurencji wykonującej zabiegi sedacji wziewnej, co przy innowacyjności metody stanowi istotny czynnik zachęcający pacjentów do podjęcia leczenia (sedacja w mediach). Metoda ta została wprowadzona do Polski w 1995 roku (MDM był pierwszym dostępnym na rynku urządzeniem), ale aparaty do sedacji wziewnej ciągle znajdują się w nielicznych polskich gabinetach stomatologicznych. Aparaty do sedacji wziewnej pracują w niewielu gabinetach w Polsce. 

CERTYFIKAT INNOWACYJNOŚCI