Jesteś tutaj

Okulistyka

strona : 5/13

V. Okulistyka

A. Usunięcie katarakty
1. Do chwili obecnej doniesienia o użyciu sedacji N2O/O2 w okulistyce są ograniczone. Doniesienie o usunięciu katarakty przy zastosowaniu sedacji N2O/O2 zostało opublikowane w Journal of Ophthalmic Surgery.24
2. Mieszanina N2O/O2 jest używana zamiast znieczulenia dożylnego jako premedykacja przed podaniem za pomocą strzykawki niezbędnego znieczulenia miejscowego. McMahan24 z dużym powodzeniem zastosował N2O/O2 do leczenia chirurgicznego 800 pacjentów z kataraktą.

B. Implantologia
1. W Hawaiian Eye Surgicenter mieszanina N2O/O2 jest stosowana rutynowo do każdego zabiegu. Lekarze wykonujący zabiegi wymagają, aby pacjent był poddany premedykacji przed podaniem znieczulenia miejscowego, ale nie chcą, aby pacjent był długo pod działaniem leków po zabiegu, jak to jest w przypadku innych środków uspokajających. Pacjent musi być szybko gotowy do opuszczenia kliniki.
2. Lekarze byli zadowoleni z działania uspokajającego, amnezji przy stężeniu gazów N2O - 50%, O2 - 50%. 25

C. Kriochirurgia
1. W kriochirurgi N2O nie jest używany jako środek znieczulający. Stosowany jest raczej jako gaz chłodzący metalową końcówkę używaną do zamrażania tkanek.
2. N2O chętniej jest stosowany niż ciekły azot ze względu na to, że jest łatwiejszy w użyciu.26

D. Okuliści wyrażają duże zainteresowanie stosowaniem sedacji N2O/O2 do zabiegów w warunkach ambulatoryjnych.27